admin

Зошто е важно да се поседува добар Веб-Хостинг?

Хостинг за е-трговија се однесува на платформа за Веб-Хостинг која служи на една Веб-Страна за електронска трговија. Таа вклучува карактеристики како што се услуги за обработка на плаќање, иницијативи за безбедност, SSL, софтвер за shopping колички и многу повеќе. Постојат многу Веб-Хостови помеѓу кои може да избирате. Вистинскиот избор за вас зависи од обемот на …

Зошто е важно да се поседува добар Веб-Хостинг? Прочитај повеќе »

Dropshipping и онлајн продажба

Што ви е потребно за да започнете со Онлајн Продажба?

Неколку лесни чекори кои ве учат што е потребно за започнување со онлајн продажба. #1: Одберете домен Одберете и регистрирајте го вашиот домен на некој од нашите .мк, .com.mk регистратори. Кликнете тука за да имате преглед од сите регистратори. #2: Одберете Хостинг Откако ќе го одберете името на доменот за вашата Онлајн Продавница, потребно е …

Што ви е потребно за да започнете со Онлајн Продажба? Прочитај повеќе »

5 Совети за успешна Онлајн Продажба

Возбудени сме што ги споделуваме нашите пет совети за успешно продажба на производи преку Интернет Продавница. #Совет 1: Вложете повеќе време Продажбата на производи на интернет продавница е единствена поради огромниот опсег на клиенти што можете да ги достигнете. На некој начин, ова го изедначува полето за игра, но запомнете, милиони потенцијални клиенти што можете …

5 Совети за успешна Онлајн Продажба Прочитај повеќе »

Woocommerce - onlajn prodavnica

3 Најдобри платформи за онлајн продавница [2020]

Ги избравме најдобрите платформи за онлајн продажба и ова е нашиот најдобар избор. Нашите избрани платформи за е-трговија се засноваат на објективни податоци за перформанси, збир на карактеристики и вредност. Споредете ги најдобрите платформи за онлајн продавница за да ја пронајдете онаа што одговара на вашите потреби.   #1 Woocommerce Woocommerce платформата е најдобра платформа за …

3 Најдобри платформи за онлајн продавница [2020] Прочитај повеќе »

e-commerce

Зошто е добро да користите Е-трговија(Е-commerce)?

Зошто е добро да користите E-трговија(Е-commerce)? Значи, Кога бараме прашање зошто е добро да користите е-трговија(е-commerce), тогаш го имаме совршениот одговор. Ние всушност користиме е-commerce за да ги купиме најдобрите и најефтините производи во споредба со физичките маркети. Е-commerce сервисот ви дозволува да купувате производи или услуги од удобноста на вашиот дом, по најдобри цени. …

Зошто е добро да користите Е-трговија(Е-commerce)? Прочитај повеќе »

onlajn biznis

Како да започнеш онлајн бизнис?

Според извештајот на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија во текот на 2019 се реализирале вкупно 6.727.051 онлајн трансакции во земјата и странство, наспроти 5.435.385 онлајн трансакции во текот на 2018 година. Тоа претставува пораст од 23,8%. Значителен пораст е забележан и од аспект на вредноста на направените трансакции, кои во 2018 изнесувале 139 милиони евра, …

Како да започнеш онлајн бизнис? Прочитај повеќе »

corona virus

Дигитален маркетинг во време на пандемија [2020]

Иако целиот свет моментално се соочува со сериозен предизвик со ширењето на корона вирусот, секогаш постои надеж за подобра иднина. Голем дел од бизнисите, па така и самата економија е погодена од моменталната ситуација. Секојдневно се празнат полиците на маркетите, додека рестораните, кафичите и моловите не се во функција. Во време во кое многу работи …

Дигитален маркетинг во време на пандемија [2020] Прочитај повеќе »

5 стратегии за успешна интернет продажба

Интернет продажбата може да на изгледа многу лесен начин да се заработат пари, но сепак тоа е повеќе од поставување слики на веќе дијзаниран темплејт. Секој што сака успешно да ги продава своите производи преку онлајн продавница треба да ги има предвид следниве работи: 1. Следење на сообраќај и конверзии Една од првите работи што …

5 стратегии за успешна интернет продажба Прочитај повеќе »

comodo-ssl

Што претставува Comodo SSL Сертификат?

Comodo е светски лидер во сајбер-безбедност и дигитално сертифицирање. Уште од раните почетоци како провајдер на анти-вирус софтвер, Comodo почнал да расте до степен каде што денес е еден од најголемите играчи во оваа индустрија. Comodo е изграден врз база на доверба. Интернтот без таа доверба е безвреден. Почнувајќи од дигитални трансакции, комуникација и општо …

Што претставува Comodo SSL Сертификат? Прочитај повеќе »